Zapisz się do newslettera zyskaj 10% rabatu na start ->

30 dni na darmowy zwrot dla  zarejestrowanych Klientów ->

Shipping Icon

Darmowa dostawa od 500 zł

Rękojmia, gwarancja, reklamacje w Sklepie Internetowym „lifeaid.pl”

poniższe zapisy są częścią Regulaminu Sklepu internetowego „lifeaid.pl”.

VII.           Rękojmia, gwarancja, zwrot Produktu 

1.      Sprzedający jest odpowiedzialny względem Klienta, jeżeli Produkt ma wadę fizyczną lub prawną (rękojmia).

2.      Jeżeli Produkt ma wadę, Klient, realizując swoje uprawnienia z rękojmi, może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od Umowy Sprzedaży, chyba że Sprzedający niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla Klienta wymieni Produkt wadliwy na wolny od wad albo wadę usunie. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania, jeżeli Produkt był już wymieniony lub naprawiany przez Sprzedającego albo Sprzedający nie spełnił obowiązku wymiany Produktu na wolny od wad lub usunięcia wad. Klient jest uprawniony, zamiast zaproponowanego przez Sprzedającego usunięcia wady, żądać wymiany Produkt na wolny od wad albo zamiast wymiany Produkt żądać usunięcia wady, chyba że doprowadzenie Produkt do zgodności z Umową Sprzedaży w sposób wybrany przez Klienta jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów w porównaniu ze sposobem proponowanym przez Sprzedającego. Przy ocenie nadmierności kosztów, o czym mowa powyżej, uwzględnia się wartość Produkt wolnego od wad, rodzaj i charakter stwierdzonej wady, a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie byłby narażony Klient gdyby wybrano inny sposób zaspokojenia. 

3.      W sytuacji, jeśli Klient, w ramach rękojmi, żąda wymiany Produktu wadliwego na wolny od wad albo usunięcia wady, Sprzedający jest obowiązany wymienić Produkt wadliwy na wolny od wad lub usunąć wadę w rozsądnym czasie bez nadmiernych niedogodności dla Klienta.  

4.      Sprzedający może odmówić przyjęcia i realizacji żądania Klienta, jeżeli doprowadzenie do zgodności Produktu wadliwego z Umową Sprzedaży w sposób wybrany przez Klienta jest niemożliwe lub w porównaniu z alternatywnie możliwym sposobem doprowadzenia do zgodności z umową wymagałoby nadmiernych kosztów. Koszty naprawy lub wymiany Produktu wadliwego ponosi Sprzedający.  

5.      Klient, który wykonuje uprawnienia z tytułu rękojmi, jest obowiązany dostarczyć Produkt wadliwy na adres Sprzedającego. W wypadku Klienta będącego Konsumentem oraz Przedsiębiorcą indywidualnym, koszt dostarczenia pokrywa Sprzedający. Produkt musi być dostarczony Sprzedającemu w stanie kompletnym, posiadać pełne wyposażenie i akcesoria, a ponadto być zapakowany w oryginalne opakowanie w sposób zapewniający bezpieczny transport. Dostarczany w ten sposób Produkt musi być należycie zabezpieczony, aby zapobiec jego uszkodzeniu w transporcie. 

6.      Sprzedający odpowiada z tytułu rękojmi, jeżeli wada fizyczna Produktu zostanie stwierdzona przed upływem dwóch (2) lat od wydania Produktu Klientowi. Roszczenie o usunięcie wady lub wymianę Produktu na wolny od wad przedawnia się z upływem roku, lecz termin ten nie może zakończyć się przed upływem terminu określonego w zdaniu pierwszym. W wyżej wymienionym terminie Klient może odstąpić od Umowy Sprzedaży lub złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny z powodu wady Produktu. Jeżeli Klient zażądał wymiany Produktu na wolny od wad lub usunięcia wady, termin do odstąpienia od Umowy Sprzedaży lub złożenia oświadczenia o obniżeniu ceny rozpoczyna się z chwilą bezskutecznego upływu terminu do wymiany Produktu lub usunięcia wady Produktu. 

7.      Sprzedający nie jest gwarantem Produktów. Produkty sprzedawane przez Sprzedającego w Sklepie Internetowym są objęte gwarancją udzieloną przez producenta Produktu. W wypadku Produktów objętych gwarancją, informacja dotycząca istnienia i treści gwarancji jest każdorazowo prezentowana w Sklepie Internetowym w opisie danego Produktu.   

8.      Sprzedający wydaje Klientowi wraz z Produktem dokument oświadczenia gwarancyjnego, które posiada formę papierową lub zapisane jest na innym trwałym nośniku, które Sprzedający otrzymał od producenta Produktu będącego gwarantem.  

9.      Dokument gwarancyjny określa obowiązki producenta Produktu będącego gwarantem i uprawnienia Klienta w przypadku, gdy zakupiony Produktu nie ma właściwości określonych w tym dokumencie. Dokument gwarancyjny zawiera podstawowe informacje potrzebne do wykonywania uprawnień z gwarancji, w szczególności nazwę i dane kontaktowe gwaranta, czas trwania gwarancji i terytorialny zasięg jej obowiązywania, uprawnienia przysługujące w razie stwierdzenia wady. 

10.   Gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień Klienta wynikających z przepisów Kodeksu cywilnego o rękojmi za wady rzeczy sprzedanej.  

VIII.         Reklamacje 

1.      Reklamacje dotyczące świadczenia usług nieodpłatnych drogą elektroniczną przez Sprzedającego, lub innych kwestii związanych z Zamówieniem i Umową Sprzedaży, Klient może kierować w formie pisemnej na adres Sprzedającego lub w formie wiadomości elektronicznej e-mail na adres: shop@lifeaid.pl 

2.      Wszelkie reklamacje związane z wadami Produktu lub uszkodzeniami Produktu powstałymi podczas dostawy, Klient może kierować w formie pisemnej na adres Sprzedającego lub w formie wiadomości elektronicznej e-mail na adres: shop@lifeaid.pl. 

3.      Jeżeli Sprzedający stwierdzi, że informacje podane przez Klienta w reklamacji wymagają uzupełnienia lub uszczegółowienia, zwróci się do Klienta o ich uzupełnienie lub uszczegółowienie w niezbędnym zakresie. Wraz z takim zawiadomieniem do Klienta przesłana zostanie informacja, w jaki sposób należy uzupełnić braki reklamacji.  

4.      Sprzedający poinformuje Klienta o sposobie rozpatrzenia złożonej reklamacji. W przypadku nieuznania reklamacji, Sprzedający przedstawi Klientowi powody i uzasadnienie swojej decyzji, którą prześle w tej samej formie, w jakiej reklamacja została złożona.   

5.      Sprzedający rozpatrzy reklamację i poinformuje Klienta o swojej decyzji w terminie 14 od dnia otrzymania reklamacji.  

6.      Każda reklamacja powinna zawierać w szczególności prawidłowe dane Klienta, opis przedmiotu reklamacji oraz oczekiwany przez Klienta sposób rozpatrzenia reklamacji. 

7.      W przypadku skierowania reklamacji z tytułu rękojmi dotyczącej wady Produktu, Klient powinien w reklamacji podać dodatkowo informacje dotyczące Produktu i Zamówienia, oraz przesłać opis i datę powstania wady Produktu. Do reklamacji powinien zostać dołączony dowód zakupu (paragon lub faktura VAT). Do reklamacji Klient może dołączyć także zdjęcie reklamowanego Produktu. 

8.      Transport reklamowanego Produktu z tytułu gwarancji odbywa się na koszt Sprzedającego.

9.      W sytuacji, jeżeli Sprzedający odmawia uwzględnienia reklamacji, a Klientem jest Konsument, i Konsument nie jest zainteresowany inicjowaniem sporu na drodze sądowej, wówczas taki Klient ma możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń zgodnie z zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 23 września 2016 r. o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich. Postępowanie mające na celu rozwiązywanie sporu konsumenckiego, prowadzone zgodnie z zasadami określonymi w wyżej wymienionej ustawie, polega na:

1)      umożliwieniu zbliżenia stanowisk stron w celu rozwiązania sporu przez jego strony; 

2)      przedstawieniu stronom propozycji rozwiązania sporu;

3)      rozstrzygnięciu sporu i narzuceniu stronom jego rozwiązania.

Wszczęcie postępowania w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich następuje na wniosek Konsumenta. Postępowania w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich prowadzą podmioty uprawnione, legitymujące się aktualnym wpisem do rejestru prowadzonego przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Każdy podmiot uprawniony prowadzi stronę internetową umożliwiającą łatwy dostęp do informacji dotyczących prowadzenia postępowania w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich i pozwalającą na złożenie wniosku o wszczęcie tego postępowania i przekazanie dokumentów, które powinny być dołączone do tego wniosku w postaci elektronicznej. Podmiot uprawniony udostępnia do wiadomości publicznej m.in. informacje o rodzajach sporów konsumenckich, których rozwiązywaniem zajmuje się dany podmiot uprawniony, jak również o regulacjach, które są stosowane przez podmiot uprawniony w ramach rozwiązywania sporów konsumenckich, w szczególności obowiązujący w tym podmiocie regulamin. Klient będący Konsumentem, ma również prawo skierowania sprawy do rozpatrzenia przez miejskiego lub powiatowego rzecznika konsumentów lub może zasięgać informacji u właściwej miejscowo Federacji Konsumentów. 

NIE PRZEGAP

ZYSKAJ

10% rabatu na start!

Rabat nie obejmuje produktów będących na wyprzedaży.

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.